Arıtma Sistemleri Otomasyonu
İçme Suyu Otomasyonu
Gübre, Dozajlama Otomasyonu
Bakliyat Otomasyonu
Un ve Yem Otomasyonu
Taş ve Krom Ocağı Otomasyonu
İklim - Havalandırma Otomasyonu
PLC Kontrol Sistemleri
Scada Uygulamaları
Yangın Otomasyonu
Güvenlik Otomasyonu
Bina Otomasyonu
Çiftlik Otomasyonu
Konveyor Bant Otomasyonu
Vinç Otomasyonu
Sera Otomasyonu
Orta Gerilim İşleri

PLC Kontrol Sistemleri

PLC SİSTEMLERİ


Dünyaca ünlü markaların hemen hemen tümü ile çeşitli uygulamalara imza atan firmamız, PLC seçiminde müşteri isteklerini de göz önüne alarak, opsiyonel ve esnek çözümler sunmaktadır. Müşteriden özel bir istek gelmediği taktirde, firmamız yapılan sistemin boyutunu dikkate alarak en uygun konfigürasyonu sunmaktadır.

Gelişen günümüz teknolojisinde, karmaşık proses uygulamalarında oldukça sık kullanılan PLC tabanı otomasyon sistemleri, müşterilerin istekleri üzerine programlama ve kullanıcı operatör paneli dizaynına imkan vermektedir. Bu da proses uygulamalarında, sistemin kontrolü için kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. Yazılımlarda Türkçe tanımlamalar, grafikler, program hafızası, güvenlik şifreleri vb. özellikler kullanılmaktadır.

 

 

  

Sistemin çalışması, operatör paneline diyagram şeklinde yerleştirilerek izlenebilmektedir. PLC kontrol sistemlerini uyguladığımız gelişmiş panolarımızla, proseslerin uygulanması ve kontrolü kolaylıkla sağlanabilmektedir.

PLC SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI


PLC'lerin, daha önce kullanılan konvansiyonel sistemler ile karşılaştırıldığında bir çok avantajı vardır. Eski sistemlerin getirdiği birtakım zorluklar bugün PLC'lerin yaygınlaşması ile aşılmıştır. PLC sistemleri önceki sistemlere göre daha az yer kaplamaktadır. Dolayısıyla kontrol sisteminin yer aldığı dolap ya da pano boyutları oldukça küçülmektedir. Sınırlı alanlarda kontrol mekanizmasının kurulması imkanı ortaya çıkmıştır. Sistem için sarf edilen kablo maliyetleri nispeten daha azalmıştır. Ayrıca PLC sisteminin kurulmasının kolay olması ve kullanıcıya, kurulu hazır bir sistemin üzerinde değişiklik ve ilaveleri kolayca yapabilme esnekliğinin sağlanması, PLC'lerin giderek yaygınlaşmasına ve endüstride her geçen gün daha fazla kullanılmalarına neden olmuştur. Bu avantajlar ile proje maliyetleri de azaltılarak, proje mühendislerine de ticari açıdan büyük faydalar sağlanmıştır.


Bir makinanın, bir fabrikanın ya da herhangi bir prosesin gerçekleştirilmesi sırasında aynı anda bir çok olay meydana gelir ve bunların bir sıra halinde olması gerekmez. Dolayısıyla normal bilgisayar programlarıyla bu gibi bir prosesi kontrol edemezsiniz. Fakat bir PLC için aynı anda gerçekleşen bir çok olayı kumanda etmek hiç sorun değildir. Bu arada sırf kumanda işlemlerine yönelik bir çok komutu da fazladan ihtiva etmesi sebebi ile, PLC ile bu tip programları yazmak ve çalıştırmak kolaydır. CPU'yu programlayabilmek için LAD (merdiven diyagramı) ve STL (program listesi) gibi çeşitli diller kullanılabilir.

 

 

DARK OTOMASYON VE ELEKTRİK SİSTEMLERİ LTD. ŞTİ.
Çay Mahallesi Cumhuriyet Bulv. No:69/A 33260 Akdeniz / MERSİN
Yazılım Sorumlusu Fahrettin KAYA: 0.537 794 89 85
Firma  Yetkilisi  Muhammed KAYA: 0.507 176 30 36
İş Tel.: (+90) 324 221 21 47 
E-Mail: info@darkotomasyon.com - darkotomasyon@gmail.com
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin